Dodany: 2012-02-29 09:08:50
 

Zapytanie o cenęPośród procedur wyboru najkorzystniejszych ofert, na których opiera się w polskim porządku prawnym partnerstwo publiczno –prywatne jest oczywiście zapytanie o cenę.

 

Tryb ten jest jednym z najprostszych, najszybszych oraz najbardziej konkurencyjnych, gdyż wyłaniający nie dysponując odpowiednio dużym czasem na przeprowadzenie postępowania wyłaniającego zwycięzcę poprzez zapytanie o cenę zyskuje nie tylko na czasie ale również ma wpływ na ilość zaproszonych od negocjacji podmiotów. W przypadku przetargu nieograniczonego na przykład taka sytuacja nie może mieć miejsca, gdyż organ administracji publicznej czy też samorządu terytorialnego musi wedle prawa zaprosić każdą firmę , która wyrazi chęć uczestniczenia w przetargu z danego sektora.

 

W przypadku zapytania o cenę, a więc jednym z kilku sposobów o które opiera swe działanie partnerstwo publiczno –prywatne podmiot zamawiający może w krótkim czasie dokonać wyboru zwycięzcy który zaproponuje najkorzystniejsze warunki wykonawcze. Choć ta istota nie zawsze ma taki właśnie przebieg, partnerstwo publiczno –prywatne może odbyć się też w innych formach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zapytanie o cenę
Nick: